Warsztaty Górskie TURBACZ

W dniach 1-3 marca studenci i wykładowcy Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie i Instytutu Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod czujnym okiem ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR Pawła Koniecznego i Rafała Zmarz brali udział w warsztatach górskich. W piątek działania skupiły się głównie na doskonaleniu umiejętności narciarskich – na różnych poziomach zaawansowania. Sobotni czas to wycieczka po okolicach Turbacza i wieczorne wykłady teoretyczne dotyczące zimowych zagrożeń w górach i wstęp do zajęć lawinowych. Niedziela to już trening na świeżym powietrzu, nauka o śniegu, terenie lawinowym, a także spora dawka ćwiczeń z autoratownictwa lawinowego. Dziękujemy ratownikom za poświęcony nam czas i ogromną dawkę wiedzy, którą nam przekazali. Liczymy na to, że współpraca będzie się dalej rozwijała – a bezpieczeństwo w górach na stałe wpisze się w tradycje szkoleń studentów. Niebawem zapraszamy na kolejne eventy.