Festiwalu Nauki i Sztuki na krakowskim Rynku

17 maja 2019 roku Instytut Nauk o Bezpieczeństwie uczestniczył w Festiwalu Nauki i Sztuki na krakowskim Rynku. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia było: Przyszłość w nauce. Nauka w przyszłości. Natomiast jego patronem został wybitny polski chemik, wicepremier, minister przemysłu i handlu oraz minister skarbu II Rzeczypospolitej – Eugeniusz Kwiatkowski.

Namiot Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Festiwalu. Studenci Koła Naukowego Edukacji dla Bezpieczeństwa oferowali wszystkim chętnym naukę prawidłowego udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi broni, a także kamuflaż wojskowy twarzy.

Ponadto, w naszym namiocie zorganizowane były dwa quizy z wiedzy o bezpieczeństwie: „Bądź bezpieczny przedszkolaku” – skierowany do dzieci od 4 do 12 lat oraz „Bezpieczeństwo jest najważniejsze” – adresowany do młodzieży powyżej 12 roku życia. W quizie swoje umiejętności mogli również sprawdzić dorośli, wygrywając ciekawe książki podarowane przez pracowników Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie. Dla dzieci i młodzieży nagrodami były przedmioty nawiązujące do barw narodowych Polski oraz sił zbrojnych. Gadżety przekazała również Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

W prawidłowy przebieg wydarzenia byli aktywnie zaangażowani studenci SKN Edukacji dla Bezpieczeństwa, dr Julia Gawęcka, dr Agnieszka Warchoł, dr Przemysław Mazur oraz dr Andrzej Czop.