Byliśmy na Krwioobiegu Terytorialsa

W sobotę 8 czerwca br. na stadionie Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” w Krakowie odbył się Krwioobieg Terytorialsa, zorganizowany przez 11. Małopolską Brygadę Obrony Terytorialnej. Uniwersytet Pedagogiczny był partnerem akcji.

Tego dnia każdy mógł oddać krew w autobusie Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Akcję krwiodawstwa uatrakcyjnił szereg atrakcji, w tym: pokaz sprzętu i wyposażenia służb mundurowych (Wojska Polskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej), Muzeum Armii Krajowej oraz Zakładów Mechanicznych w Tarnowie, które zaprezentowały najnowsze polskie karabiny snajperskie, maszynowe, moździerze i granatniki. Licznie przybyłe dzieci otrzymywały „kartę powołania” i mogły zaliczyć mini „pętlę taktyczną”, obejmującą m.in. tor przeszkód, maskowanie, musztrę, pierwszą pomoc i prelekcję historyczną.

Wydarzeniu towarzyszyła promocja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Pedagogicznego. Studenci Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie przeprowadzili cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty z pierwszej pomocy i ratownictwa oraz zaprezentowali obsługę karabinka AK-47. Ponadto studentki z Niezależnego Zrzeszenia Studentów zorganizowały cieszące się wielką popularnością pokazy zumby.

Z pewnością współpraca między naszym Instytutem a 11. MBOT będzie kontynuowana przy kolejnych podobnych inicjatywach.