Uniwersytet Pedagogiczny na forum CYBERSEC CEE Regions & Cities w Krynicy

European Cybersecurity Forum Cybersec 2021 to spotkanie przedstawicieli struktur rządowych, samorządowych, biznesu, a także rektorów uczelni wyższych ze specjalistami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa dotyczące współczesnych wyzwań gospodarki regionów. Organizatorem forum był Instytut Kościuszki, głównym partnerem instytucjonalnym Województwo Małopolskie, a jednym z gości honorowych – prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który spotkał się na osobnym spotkaniu z rektorami uczelni wyższych. W panelach dyskusyjnych koncentrujących się na najważniejszych wyzwaniach cyfrowym wzięli udział: Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Piotr Borek; Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UP; Kanclerz dr Krzysztof Wąsowicz. W ramach panelu poświęconego wyzwaniom związanym z eksploracją kosmosu przedstawiono prezentację przygotowaną przez dra Rafała Kopeć Nowy wyścig kosmiczny jako wyzwanie dla bezpieczeństwa.