Projekt LabCon – A knowledge laboratory for new technologies

W dniach 26-27 kwietnia 2022 r., dr Klaudia Cenda-Miedzińska, dr Paulina Motylińska i dr Emilia Musiał, uczestniczyły w LTTA (Learning, Teaching, Training Activity) zorganizowanego w Udine we Włoszech, w ramach europejskiego projektu LabCon – A knowledge laboratory for new technologies (Nr ref.: 2019-1-IT02-KA204-062211). W czasie wizyty odbyto m.in. spotkanie w Data Analytics & Artificial Intelligence Lab Centre of Università degli Studi di Udine, a także w firmie BeanTech pomagającej osiągnąć nowe możliwości z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Ponadto zorganizowano warsztaty nt. kształtowania stosunków społecznych oraz strategii uczenia się i nauczania w okresie pandemii. Oprócz pracowników Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie, w LTTA uczestniczyli również przedstawiciele Universita delle LiberEta z Włoch (koordynatora projektu), Giresun Lisesi z Turcji, Sastamala Community College z Finlandii i E-Seniors: Initiation Des Seniors Aux Ntic Association z Francji.