Spotkanie z Dowódcą 11MBOT

We czwartek 2 czerwca odbyło się spotkanie studentów Uniwersytetu Pedagogicznego z płk. Marcinem SIUDZIŃSKIM, dowódcą 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”.

Dowódca 11MBOT zaprezentował licznie zebranym studentom strukturę i zadania Wojsk Obrony Terytorialnej, a także zasady pełnienia terytorialnej służby wojskowej oraz możliwości połączenia jej ze studiami i pracą. Omówił również korzyści płynące ze służby w WOT oraz możliwości rozwoju i zdobycia nowych kwalifikacji.

Przedstawił także terminy wakacyjnych szkoleń podstawowych (16 dni) i wyrównawczych (8 dni, np. dla absolwentów Legii Akademickiej), dedykowanych właśnie studentom i pełnoletnim uczniom szkół średnich.

W spotkaniu wzięli również udział prof. dr hab. Olga Wasiuta, dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie, oraz dr Marek Pietrzyk, zastępca dyrektora INoB.

Obecnie w 11 MBOT służy trzech wykładowców naszej uczelni oraz kilkudziesięciu studentów i absolwentów, pełniących terytorialną lub zawodową służbę wojskową.