Ogólnopolska Konferencja Naukowa „10 lat nauk o bezpieczeństwie. Potencjał – Problematyka – Perspektywy”, Poronin 8-10 czerwca 2022

W dniach 8-10 czerwca w Poroninie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „10 lat nauk o bezpieczeństwie. Potencjał – Problematyka – Perspektywy”.

Konferencję zorganizował Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie  wspólnie z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Akademią Pomorską w Słupsku, Zakładem Socjologii Grup Dyspozycyjnych Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Polskim Towarzystwem Nauk o Bezpieczeństwie.

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko naukowcy i przedstawiciele ośrodków badawczych zajmujących się naukami o bezpieczeństwie oraz naukami pokrewnymi, ale także praktycy.

Prelegenci wygłaszali swoje referaty podczas paneli podzielonych tematycznie na następujące obszary: Teoretyczne, metodologiczne i prakseologiczne aspekty nauk o bezpieczeństwie; Zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności; Wybrane problemy bezpieczeństwa społecznego i informacyjnego; Wybrane problemy bezpieczeństwa międzynarodowego; Wybrane problemy bezpieczeństwa politycznego; Współczesne problemy migracyjne.

Spotkanie owocowało w liczne dyskusje oraz żywą, interesującą wymianę poglądów zarówno podczas paneli, jak i w kuluarach. Organizatorzy wyrażają nadzieję, iż podobne konferencje uda się organizować cyklicznie, gdyż spotkania te stanowią szansę nie tylko na prezentację wyników prowadzonych badań, ale także na pogłębianie dotychczasowych relacji i nawiązywanie nowych, które skutkować będą dalszym, prężnym rozwojem dyscypliny nauk o bezpieczeństwie.