Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Wojna Rosji z Ukrainą i Zachodem”

W dniach 16-17 listopada 2022 roku Instytut Bezpieczeństwa i Informatyki we współpracy z Instytutem Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego oraz uczelniami krajowymi i zagranicznymi organizuje Międzynarodową Konferencję Naukową „Wojna Rosji z Ukrainą i Zachodem”. Konferencja będzie składała się z dwóch części. Część stacjonarna odbędzie się 16 listopada na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Część on-line będzie miała miejsce 17 listopada. Celem głównym jest analiza wojny w ośmiu obszarach:
  • działania militarne i niemilitarne realizowane na terenie Ukrainy oraz ich skutki dla Ukrainy, Rosji, Europy i USA;
  • działaniach Zachodu wobec Rosji i Rosji wobec Zachodu – stan aktualny i przewidywane scenariusze;
  • wsparcie USA i innych państw dla Ukrainy – cele i działania poszczególnych państw i organizacji;
  • faktyczne i deklaratywne przyczyny agresji rosyjskiej. Cele bieżące i strategiczne Federacji Rosyjskiej;
  • rola i znaczenie liderów państw w wojnie na wschodzie Europy (Władimir Putin, Joe Biden, Wołodymyr Zełeński i inni);
  • pomoc humanitarna świata dla Ukrainy;
  • psychologiczne aspekty wojny w Ukrainie;
  • globalne aspekty wojny w Ukrainie (rola Chin i Indii, wpływ wojny na pozycję Rosji w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji Centralnej).

Konferencja będzie stanowić płaszczyznę do wymiany poglądów i doświadczeń oraz przedstawienia najnowszych wyników badań oraz wniosków z udziałem naukowców z Polski, Ukrainy i innych krajów. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji w terminie do 20 października 2022 r. Szczegółowe informacje na temat sposobu rejestracji oraz opłaty konferencyjnej znajdą Państwo na stronie internetowej: ua-ru-war-conference.pl. W przypadku jakichkolwiek pytań lub sugestii prosimy o kontakt e-mailowy pod adresem: kontakt@ua-ru-war-conference.pl.